מאפייני שקית הפלא

שקית הפלא עושה שימוש במספר טכנולוגיות בכדי להאריך את חיי המדף של ירקות ופירות טריים.

טכנולוגיית ה”לחות מתואמת” – השקית מיוצרת מתרכובת ניילון מיוחד, פוליאמיד, בעל יכולת לנדף את הלחות העודפת המיוצרת ע”י הירקות והפירות. שקית הפלא תוכננה כך שמידת נידוף הלחות תהיה מדוייקת, מה שמאפשר שמירת הירקות והפירות יבשים, ועדיין שומרת על מידת לחות, למניעת התייבשות והצטמקות הירקות והפירות.

טכנולוגיית ה”אווירה מתואמת” – בשקית הפלא יש חורים זעירים, מיקרוסקופיים. דרך החורים נכנסת כמות מדודה של אויר טרי לתוך השקית. נשימת הירקות והפירות, בשילוב החורים, מאפשרים וויסות כמות החמצן בתוך השקית בצורה טבעית לחלוטין, ללא כל צורך בעזרים חיצוניים.

רמת החמצן הנמוכה המתקבלת בתוך השקית, תורמת לשמירת הטריות ולהארכת חיי המדף של הירקות והפירות הטריים.

גודל החורים, מספרם, ומיקומם בשקית תוכננו לצורך פעולה ביעילות מירבית.

כדי לקבל את אפקט ה”אווירה מתואמת”, נדרש לאטום היטב את השקית לאחר אחסון הירק בשקית, ושוב כל פעם מחדש לאחר פתיחת השקית והוצאת הירק ממנה. ה”אווירה מתואמת” תבנה מחדש.

​השכבה הפנימית של שקית הפלא עוזרת להעלמת ההתעבות הנוצרת בתוך השקית, במיוחד ב 1-2 ימים הראשונים לאחסנת הירקות והפירות במקרר. הדבר מונע רטיבות של הירקות ומפחית הסיכון לריקבון מוקדם.

​שקית הפלא פותחה בשיתוף מכון מחקר מוביל בתחום החקלאי ומיוצרת בישראל, תוך שימוש בטכנולוגיית אקסטרוזיה מתקדמת.

הטכנולוגיות בשקית מוכחות, ונמצאות במשך שנים בשימוש בתי אריזה מובילים בעולם, המייצאים תוצרת חקלאית טרייה במכולות קירור.

שקית הפלא עומדת בתקנים המחמירים ביותר, של ייצור ושל איכות הסביבה.

חסכון כספי, מפסיקים לזרוק ירקות לפח

הירקות נשארים טריים גם פי 4X מהזמן

אריזה נושמת ומנדפת לחות

לשימוש רב פעמי -25 מחזורי שימוש ויותר בכל שקית!

ניתנת למחזור

מתאימה לכל סוגי הירקות והפירות במקרר

התנהגות ירקות ופירות לאחר הקטיף (Post Harvest) ודרכים להארכת חיי המדף שלהם

משך החיים שלהם (“אורך חיי המדף”) תלוי בעתודות המים והאנרגיה שצברו בזמן הגידול, ובכמות שצורכים מעתודות אלו לאחר הקטיף. כשעתודות אלו מתחילים להגמר, הירקות והפירות נרקבים. כדי להאריך את חיי המדף של ירקות ופירות טריים, מורידים להם את קצב הנשימה – קצב צריכת העתודות שצברו.

האמצעי הראשי להורדת קצב הנשימה – הורדת הטמפרטורה ע”י איחסון בקירור.

לכל ירק ופרי יש את הטמפרטורה האידאלית שבה מחד קצב הנשימה יורד למינימום, ומאידך לא סובל עדיין מנזקי הקור (“נזקי צינה”). לא ניתן לרדת מתחת לטמפרטורה של 0°C, שתגרום לירק או הפרי לקפוא, ולאבד את הטריות שלו.

הטמפרטורה במקררים הביתיים מכוונת לרוב לסביבות 4°C, ומהווה פתרון הולם לשמירת טריות הירקות והפירות לאורך זמן.

לעיתים גם תהליך זה איננו מספיק בכדי לשמר את טריות הירקות והפירות עד למועד שבו הצרכן יבחר להשתמש בהם, מה שמביא לכך שחלק מהירקות והפירות בסופו של דבר נרקבים, ונזרקים לפח, לפני שנעשה בהם שימוש.

טכנולוגיה משלימה לשימור הטריות, ולהארכת חיי המדף, היא טכנולוגיית ה”אווירה המתואמת” (Modified Atmosphere), המצליחה להוריד ולווסת בצורה טבעית לחלוטין את כמות החמצן בסביבת אחסון הירקות והפירות. באמצעות הטכנולוגיה מורידים את רמות החמצן מ- 20% לרמות של 10-15%, מה שתורם להורדה נוספת בקצב הנשימה שלהם. חשובה מאוד היכולת לשמר רמת מינימום של חמצן, כדי שהירקות והפירות לא יגיעו לכדי חנק, מחוסר מוחלט בחמצן.

משלבים בתהליך זה גם את טכנולוגיית ה”לחות המתואמת” (Modified Humidity), הדואגת לנדף את עודפי הלחות הנפלטים מהירקות והפירות במהלך תהליך הנשימה שלהם. קיימת חשיבות לנדף מחד מספיק לחות, בשביל לשמור על הירקות והפירות יבשים, ומאידך להמנע מלנדף יותר מדי לחות, מה שעלול להביא אותם לנצל את עתודות המים המוגבלות שלהם, להתייבש, להצטמק, ולסיים את חיי המדף שלהם מוקדם מהצפוי.

שילוב הטכנולוגיות של “אווירה מתואמת” ו”לחות מתואמת” מצליח להאריך, בצורה ניכרת, את משך חיי המדף של ירקות ופירות טריים המאוחסנים בקירור. טכנולוגיה זאת מוכרת ונמצאת בשימוש בתי אריזה מובילים מזה למעלה מ-20 שנים, בעיקר לצורך משלוחי יצוא ימיים בתוך מכולות מקוררות.

עגלת קניות
Scroll to Top